zpět

Óm ášram


Hlavní budova tohoto rozsáhlého komplexu je postavena ve tvaru starobylého sanskrtského symbolu Óm. Zvuk Óm se skládá ze tří písmen: A, U a M, což představuje kosmickou vibraci, původní nekonečný zvuk. Óm je základním zdrojem stvoření, ádi-anádi – skutečnosti, která byla, je a navždy bude. Proto Óm představuje celistvost, dokončení. Je to nejkrásnější mantra, která obsahuje všechny tři základní aspekty Boha – Brahmy ( Stvořitele), Višnua (Udržovatele) a Šivy (Osvoboditele).

om-building---bez-neba

Tento ústřední monument umístěný na území o rozloze 250 akrů (1,012 km čtverečních), bude největším symbolem Óm na světě,  vytvořeným člověkem. 108 oddělených obytných jednotek tvoří působivý tvar Óm, který přitahuje obrovskou vesmírnou energii.  Tyto jednotky symbolizují 108 korálků džapa mály. Jezero ztvární půlměsíc symbolu Óm. Tečka, známá jako bindu, bude postavena jako věž s dvanácti chrámy, vysoká 108 stop. Ve výšce 90 stop bude velká nádrž na vodu a nad ní bude chrám Súrja, zasvěcený Pánu Slunce.

om 027 print 1

 

Holygurudžího mahásamádhi

Pro milióny duchovních hledajících, kteří přijali útočiště pod význačnou linií Jógy v denním životě, je Óm ášram také poutním místem, v jehož srdci se nachází svatyně  mahásamádhi Jeho Svatosti dharmsamrat paramhanse svámího Mádhavánandžího (Holygurudžího).

Jadan - Holy Guruji's mahasamadhi

 

Stavba je obklopena mnoha dalšími jedinečnými architektonickými objekty, postavenými podle starodávné vědy vastu šástra. Ty společně vytvářejí harmonickou a božskou atmosféru, kde člověk nachází klid mysli a božskou blaženost.

Sloupy

OM Ashram  Temple - Pillars

OM Ashram  temple OM Ashram  Temple - Pillars

om ashram  rec 5

om ashram 3   om ashram 9a  

Detaily

om ashram 7 om ashram 8 om ashram 9  

Soumrak

om ashram u sumrak

hospital

Nemocnice

Lékařská pomoc a podpora v odlehlých oblastech Indie.


Číst dál >

school

Škola

Charitativní škola založená pro chudé vesnické studenty.


Číst dál >

college

Univerzita

Kurzy jógy, naturopatie, starodávných indických věd - astrologie, sanskrtu a véd.


Číst dál >

gaushala

Gósala

Péče o stará a nemocná zvířata bez domova.


Číst dál >

talab

Shromažďování dešťové vody

Celoroční dodávka pitné vody.


Číst dál >

reforestation

Zalesňování

Výsadba stromů, přeměna pouště v zeleň.


Číst dál >

Education for women

Vzdělávání pro ženy

Internátní vzdělávací programy pro ženy.


Číst dál >