Ášramy


Západní obdobou ášramu je klášter. Představeným ášramu je svámí a často tam žije několik dalších mnichů, zbožných mužů nebo žen.

“A” ve slově ášram znamená “vítejte” a “šram” znamená “něco udělat”. Ášram je místem, kde jsou všichni vítáni, aby přišli a udělali něco pro blaho svého těla, mysli a duše.

 


 

 

Kajláš ášram

V průběhu 19. a 20. století v tomto ášramu po dlouhý čas žil a kázal božský světec paramjógéšvar šrí Dévpurídží mahárádž. Ášram se nachází mezi Khátú Šjámdží a vesnicí Baj, na cestě do Data Ramgarh v okrese Síkar. Lze tu snadno zažít vnitřní klid a najít útočiště před materiálním světem.
Výňatek z Líly Amrit o Kajláš ášramu:

Číst dál

Barí Khátú

Tento ášram se nachází poblíž centra vesnice Barí Khátú v okrese Nagaur, v Rádžasthánu v Indii. V tomto ášramu pobýval Bhagván šrí Díp Nárájan Maháprabhudží a poskytoval vesničanům satsangy. Višvaguru Mahéšvaránanda, který je param šíšja (žákem žáka) Maháprabhudžího, ášram zrekonstruoval a přistavuje další části podle indické védské tradice.

Číst dál

Džajpur ášram

Byl založen v roce 1969 Jeho Svatostí dharmsamrát paramhans svámím Mádhavánandžím mahárádžem, guruem Jeho Svatosti svámího Mahéšvaránandy.

Číst dál

Dillí ášram

Ášram založený v roce 2001 J.S. Višvaguruem mahámandaléšvarem svámím Mahéšvaránandou, je nyní místem setkávání všech bhaktů a žáků, kteří přijíždějí a odjíždějí z Indie. Nachází se na kopci v blízkosti Kutub Mínáru v Mehrauli, v Novém Dillí.

Číst dál

Nipal ášram

O vzniku tohoto ášramu se dozvídáme ze slov svámího Mádhavánandžího v Líle Amrit:

Maháprabhudžího odchod hluboce zasáhl mou duši. V bhadžanu, popisujícím bolestivý stav mého srdce, jsem ho požádal, aby mi požehnal svou vizí. O několik dní později se mi Maháprabhudží zjevil v meditaci a dal mi následující pokyny:

Číst dál

Bólá Gúda ášram

Tento ášram se nachází 5 km od ášramu šrí svámího Mádhavánandy v Nipalu, v okrese Pali. Na tomto místě prováděl šrí Díp Nárájan Maháprabhudží speciální tapasju (askezi) odepírání si spánku po dobu 12 let a šrí Mangíláldží zde dosáhl átmá džňánu.

Číst dál

Khátú Dhuna

Hlavní ášram šrí Dípa Nárájana Maháprabhudžího, kde strávil většinu svého života. Nachází se blízko jeho rodné vesnice Hari Vásiní.

Číst dál

Kailash-mini

Kajláš ášram

Šrí Dévpurídží ášram, Kajláš 332601, okres Sikar, Rádžasthán, Indie

 


Číst dál >

Bari-Khatu-mini

Khátú ášram

Šrí Dípešvar Mahádév Šiv Bág, Barí Khátú, 341301

Nagaur, Rádžasthán, Indie


Číst dál >

Jaipur-Ashram-mini

Džajpur ášram

Óm Višva Guru Díp ášram, Kirti Nagar, Šjam Nagar, Džajpúr 302019, Rádžasthán, Indie


Číst dál >

Delhi-Ashram-mini

Dillí ášram

Šrí Dévpurídží ášram, Ridge Castle 5th Floor, Dada Badi Road, Mehrauli, New Delhi, 110030.


Číst dál >

Nipal-Ashram-mini

Nipal ášram

Dharam Samrath Svámí Mádhavánanda ášram, Nipal, 306603, Pali, Rádžasthán, Indie


Číst dál >

Khatu-Duna

Khátú Dhuna

blízko Čotí a Barí Khátú, Nagaur, Rádžasthán, Indie


Číst dál >

BolaGuda-mini

Bólá Gúda ášram

Šrí Díp Šiv Bág ášram, Bólá Gúda 306502, Rádžasthán, Indie


Číst dál >