zpět

Odhalení sochy Holy Gurudžího


17

Dne 28. února 2020 se konal v Óm ášramu mimořádný obřad, odhalení sochy Hindu Dharm Samrat paramhans šrí svámi Mádhavánanda Puridžího, s láskou nazývaného Holygurudží.

Přípravy a výzdoba pro obřad Prána pratišta, při němž přechází život a energie do sochy, začaly už den předem, kdy Višvagurudží ceremonii zahájil a požehnal jí. Slavnost vedl pandit Kapil Trivédí.

01

13

Součástí celodenního programu bylo zpívání manter, modlitby, abhišek (obřadná koupel) Holygurudžího sandálů a jagja (slavnost ohně), kterých se zúčastnili svámí Jogeš Purí – hlavní architect Óm ášramu, Mahant svámí Prémánand a svámí Phúl Purí se sanjásiny, karma jogíny, bhakty a všemi pracovníky Óm ášramu.

Celý prostor Holygurudžího Mahásamádhi (místo věčného spočinutí) rezonoval védskými mantrami a všichni oddaní žáci, ale i stovky zedníků a kameníků, jejichž namáhavá práce a zručnost přispěly ke kráse a výjimečnosti Óm ášramu, měli příležitost zúčastnit se jagji.

11
Všichni, kteří kdy navštívili Holygurudžího Mahásamádhi v Óm Ášramu, pocítili mír a božskou energii Holygurudžího, která vyzařuje na tomto místě. Díky odhalení jeho sochy se tento mír a energie teď promítá ve fyzické formě všem oddaným žákům, kteří ji mohou uctívat, modlit se, vyslovovat svá přání a vyjadřovat lásku.

15

12

06

hospital

Nemocnice

Lékařská pomoc a podpora v odlehlých oblastech Indie.


Číst dál >

school

Škola

Charitativní škola založená pro chudé vesnické studenty.


Číst dál >

talab

Shromažďování dešťové vody

Dodávka pitné vody pro oblasti postižené suchem.


Číst dál >