zpět

Projekt shromažďování dešťové vody v ÓM ášramu byl prezentován na konferenci o vodě (FICCI) v Novém Dillí


Prvního listopadu 2018 se mahámandaléšvar svámí Gjanéšvar Purí a Dharampurí zúčastnili 4. zasedání Indické rady pro průmysl vody a 6. konference, která uděluje ocenění FICCI týkající se vody. Konferenci uspořádala FICCI – Federace indických obchodních a průmyslových komor.

MM GyaneshwarDharampuri  

Během prezentace iniciativy Shromažďování dešťové vody ÓM Višva Díp Gurukul svámí Mahéšvaránanda ášramu, vzdělávacího a výzkumného centra, se setkali s mnoha vládními úředníky, lidmi z obchodní sféry a z nevládních organizací a představili tento působivý projekt členům komory FICCI a dalším vládním agenturám.

 rainwater

Projekt Shromažďování dešťové vody je rozsáhlý projekt jedné nevládní organizace. Kapacita lidmi vybudovaného jezera (talabu) je 150 000 metrů kubických, jezero má délku 150 metrů, šířku 110 metrů a hloubku 11 metrů. Plná kapacita talabu v monzunovém období včetně vody ve spádových jímkách je 300 000 kubíků, což je 300 milionů litrů.

Tento projekt zajišťováním vhodného zavlažování podporuje zemědělství a ekonomický růst. V období sucha zásobuje místní okolní komunity nezávadnou vodou a také čistou vodu poskytuje aktivitám Vzdělávacím a výzkumným střediskem Óm Višva Díp gurukulu svámího Mahéšvaránandy.


Na prvním snímku je pouštní krajina v džadanském ášramu v roce 1996 před vytvořením projektu Shromažďování dešťové vody. Na druhém je stav o 20 let později.

Before: Jadan Ashram 1996   After: Jadan Ashram 2016

hospital

Nemocnice

Lékařská pomoc a podpora v odlehlých oblastech Indie.


Číst dál >

school

Škola

Charitativní škola založená pro chudé vesnické studenty.


Číst dál >

talab

Shromažďování dešťové vody

Dodávka pitné vody pro oblasti postižené suchem.


Číst dál >